پزشکی و سلامت

روغن دنبه و خواص آن+ طرز تهیه

روغن دنبه صورت را شفاف می کند، تیرگی های حاشیه صورت را پاک می کند، یک وعده غذا با روغن دنبه به اندازه سه وعده غذا قوت بخشی دارد، چاقی ندارد و کلسترول را کاهش می دهد.

گوسفند ده ها نوع گیاه می خورد، گیاهان سالم و مفید. هر گیاهی، قدری چربی دارد. در واقع دنبه عصاره شصت، هفتاد نوع چربی گیاه است. دنبه به راحتی و فوری پاک می شود و نیازی به مواد شوینده نداریم به همین دلیل در گذشته نیاز به مواد شوینده برای شستن ظروف نبود. اما روغن های نباتی و مایع به این راحتی پاک نمی شوند و خانم ها همیشه مشکل پاک کردن روی گازها را دارند.

توجه: برای تهیه یک روغن دنبه خوب، شفاف و بی بو می توانید به شرح زیر عمل کنید.

طرز تهیه:

۴ کیلو روغن دنبه را چرخ کرده و ۲ لیوان ماست و یک لیوان سرکه طبیعی (به دلخواه) به آن اضافه کرده و به همراه یک عدد پیاز چهار قاچ شده، ۴ عدد سیب خوش عطر رنده شده و ۱۴ عدد هل مخلوط نموه و می جوشانید تا کاملا ذوب شده و مواد محلول آن تبخیر شده و کمی آب آن بپزد. آن گاه حاصل را صاف کرده و روغن سفید، شفاف، خوش عطر و بی بو حیوانی به دست آورید. بهتر است برای جلوگیری از سوخته شدن روغن مزبور همان طور که در حال ذوب شدن است هر از چند گاه یک بار، روغن آب شده را از ظرف تخلیه نموده تا در نهایت روغن سالم تری از دنبه استخراج کنید.

موفق باشید پروبادی

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی *

همچنین ببینید

بستن
بستن