خواص ماست در کاهش وزن و چربی سوزی

ماست یکی از ارزشمندترین مواد لبنی و غذایی در وعده های غذایی است که علاوه بر تاثیرات آن در سلامت بدن می توان از آن به عنوان یک چربی سوز و عامل کاهش وزن استفاده کرد که در ادامه مطلب به آن می پردازیم

امروزه مشکلی که اکثر افراد دچار آن هستند این است که چربی هایی که به صورت موضعی در زیر شکم آنها انباشته شده است بسیار حس اعتماد به نفس آن ها را کاهش داده و علاوه بر آن میتواند سلامتی آن ها را به خطر بیاندازد .

ما برای حل این مشکل هزاران راه را امتحان کرده ایم اما هر روزز ایده ایی جدید برای حل این مشکل کشف و بررسی می شود .

در ابتدا بررسی میکنیم دلایل ایجاد چربی شکم چیست ؟!

چربی شکم ممکن است بدلایل مختلفی ایجاد شود، و معمولا هم در مردان اتفاق خواهد افتاد و مسبب عوارض جانبی خطرناکی در رابطه با سلامتی شماست، مخصوصا اگر در اطراف دل و روده جمع شود.

چربی شکم به تنهایی می تواند شما را در معرض خطر فشار خون بالا، سکته مغزی، بیماری های قلبی، دیابت، سندرم متابولیک و بسیاری شرایط حاد پزشکی دیگر قرار دهد.

تمرینات ورزشی زیادی ادعا دارند که این چربی ناسالم را از بین می‌برند، اما یک چیزی وجود دارد که اگر در برنامه‌ی غذایی‌تان وارد کنید، می‌تواند بطور موثری چربی شکم را آب کند! بله، این نعمت خدادادی اسمش «ماست» است.

با توجه به مطالعات دانشمندان، کلسیم درون این محصول لبنی، درکنار اینکه استخوان و عضلات قوی تری برایتان ایجاد می‌کند، به چربی سوزی نیز کمک می کند!

افزودن ماست به برنامه‌ی غذایی‌تان کمک می‌کند تا سایز دور کمرتان چند سانتی متری کاهش یابد. در کنار میزان مناسب یک وعده ماست، بخاطر بسپارید که مصرف میوه، سبزیجات و گوشت کم چرب را هم فراموش نکنید. این یک ایده‌ی عالی است که میزان دقیق وعده‌های غذایی‌تان در روز را از پزشکتان مشورت بخواهید.تحقیقاتی در این زمینه آشکار کرده‌اند که کلسیم سلول‌های چربی را علامت‌گذاری می‌کند تا کورتیزول کمتری تولید شود (کورتیزول هورمون استرسی است که باعث ذخیره‌ی چربی بیشتر می‌شود). همچنین آمینو اسید درون این خوراکی مفید، به چربی سوزی و رشد عضلات هم کمک می‌کند.

همچنین مصرف ماست، علاوه بر مزایای چربی سوزی‌اش، بواسطه ی پروبیوتیک‌هایی که دارد به پاک نگاه داشتن روده از عفونت و همچنین به تقویت سیستم ایمنی بدنتان نیز کمک می‌کند.

موفق باشید پروبادی

مطالب مرتبط
پیام بگذارید