راههای آسان برای افزایش سرعت سوخت و سازتان

0 751

حتی قبل از آنکه ورزش را شروع کنید، می‌توانید از ترفندهای زیادی برای از بین بردن چربی، بهبود روند سوخت و ساز و شروع کاهش وزن سریع استفاده نمایید.

رژیم خودسرانه نگیرید

زودتر به رختخواب بروید

پروتئین بیشتری بخورید

تا جایی که می‌توانید از مواد اورگانیک استفاده کنید

روی پایتان بایستید

غذاهای تند بخورید

سرعت سوخت و سازتان را در صبح بالا ببرید

خوردن صبحانه، متابولیسم را بکار می‌اندازد و انرژی را در تمام روز، بالا نگه می‌دارد. تصادفی نیست که احتمال چاق شدن افرادی که از این وعده غذایی صرفنظر می‌کنند، چهار و نیم برابر سایر افراد است. هر چه اولین وعده غذایی شما بزرگتر باشد، بهتر است.
چای یا قهوه بنوشید

با فیبر، به جنگ چربی بروید

فیبر می‌تواند چربی سوزی شما را به اندازه ۳۰٪ افزایش دهد. مطالعات نشان می‌دهند افرادی که بیشترین مقدار فیبر را می‌خورند، در دراز مدت، حداقل وزن را اضافه می‌کنند. سعی کنید روزانه ۲۵ گرم فیبر مصرف کنید ــ این مقدار، معادل فیبر موجود در ۳ وعده از هر یک از میوه‌ها و سبزیجات است.

مواد غنی از آهن بخورید

ویتامین D بیشتری دریافت کنید

شیر بنوشید

هندوانه بخورید

هیدراته بمانید

همه واکنش‌های شیمیایی بدن از جمله سوخت و ساز، به آب بستگی دارند و به گفته محققان دانشگاه یوتا که سرعت سوخت و ساز ۱۰ بزرگسال رادر هنگامی که مقادیر مختلفی از آب را در طول روز می‌نوشیدند، بررسی کردند، اگر دچار کم آبی باشید، ممکن است تا ۲٪ کالری کمتری بسوزانید.

در این مطالعه، افرادی که ۸ یا ۱۲ لیوان آب در روز نوشیدند، سرعت سوخت و ساز بالاتری نسبت به آن‌هایی داشتند که ۴ لیوان آب نوشیده بودند.

دریافت برنامه های بدنسازی اختصاصی بدنسازی به همراه مطالب آموزشی در کانال تلگرام ما

ورود به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت ثبت خواهد شد

سوال امنیتی *