روش های افزایش انگیزه انجام فعالیت های ورزشی

چگونه انگیزه ورزش کردن را افرایش دهید؟

انگیزه چیزی نیست که یک‌دفعه برای‌تان ایجاد شود، اما می‌توانید آن را برای خودتان خلق کنید. شاید ورزش کردن فقط به حرکت دادن بدن مربوط باشد، اما اگر ابتدا ذهن‌تان را حرکت ندهید به جایی نخواهید رسید. کنار گذاشتن موانع ذهنی گذشته، می‌تواند در را برای ایده‌های جدید و نگاه‌های تازه باز کند.

نه قرص، نه رژیم و نه جراحی پلاستیک، هیچکدام نمی‌توانند جای تحرک داشتن را بگیرند.

۱- این حقیقت را بپذیرید که باید ورزش کنید

اگر بیشتر وقت‌تان را می‌نشینید و می‌خواهید وزن کم کنید و سالم باشید، ورزش یک ضرورت است. نه قرص، نه رژیم و نه جراحی پلاستیک، هیچکدام نمی‌توانند جای تحرک داشتن را بگیرند. رسیدن به این حقیقت معمولاَ انجامش را کمی راحت‌تر می‌کند و خبر خوش این‌که انتخاب‌های زیادی پیش روی شماست. ورزش حتماً نباید در باشگاه باشد و یا ساعت‌ها وقت ببرد. دانستن این‌که می‌توانید تجربه ورزشی خودتان را خلق کنید، به شما انگیزه داده و به حرکت وا می‌دارد.

۲- سبک زندگی خود را بشناسید

در گذشته ما دلایل زیادی برای حرکت کردن داشتیم. مجبور بودیم خودمان چمن‌ها را بزنیم، ظرف‌ها را با دست بشوییم، مسیر سربالایی رفت و برگشت به مدرسه را با وجود برف فراوان با پای پیاده طی کنیم و … نکته اینجاست که امروزه همه‌چیز عوض شده و ما نمی‌توانیم به گذشته برگردیم.

بیشتر ما قادر نیستیم کامپیوتر، تلویزیون، اتومبیل و گوشی تلفن را کنار بگذاریم. همه این چیزها برای ما مهم و مفید هستند، اما اگر اجازه دهیم بر ما تسلط پیدا کنند، می‌توانند منجر به مشکلاتی برای سلامتی‌مان شوند. آگاهی یافتن از مسئولیت‌مان و همچنین درک نیاز به ایجاد تعادل، ما را یک قدم به ایجاد تغییر در سبک زندگی نزدیک‌تر می‌کند.

۳- از ورزش وسیله‌ای برای خود بسازید

برای بسیاری از افراد، ورزش وسیله‌ای برای رسیدن به هدف است؛ راهی برای کاهش وزن و رسیدن به اندامی متناسب یا حداقل اندامی بهتر از آنچه هم‌اکنون دارند. اهداف مربوط به آینده، مناسب و خوب هستند اما روی دیگر این سکه این است که اگر آن هدف را از دست بدهید، دیگر پایبند ماندن به ورزش بسیار سخت خواهد شد. به‌عبارتی دیگر، باید تمرینات برای شما ارزشمند باشند، چه به هدف‌تان برسید و چه نه.

۴- شیوه ورزشی خودتان را پیدا کنید

معمولاً روند رایج ورزش شامل چیزهایی مانند باشگاه‌ها، دستگاه‌های هوازی و کلاس‌های فیتنس می‌شود. فکر کردن به انجام این کارها نباید باعث شود کنار بکشید. خوشبختانه شما آزاد هستید تا هرگونه فعالیتی را که دوست دارید انجام دهید. اگر از باشگاه خوش‌تان نمی‌آید، مجبور نیستید عضوش شوید تا سالم بمانید.

اگر تکرار را دوست ندارید و کار با دستگاه هم حوصله‌تان را سر می‌برد، می‌توانید فعالیت‌های دیگری مانند بسکتبال انجام دهید. اگر انجام کارهای ساده را می‌پسندید می‌توانید در طول روز پیاده‌روی کنید و یا برای خرید از فروشگاه زمان بیشتری گذاشته و بیشتر بگردید. ببینید چه دوست دارید، مهم انگیزه ورزش کردن است.

چگونه شروع کنید

کنار گذاشتن موانع ذهنی برای ورزش خوب و درست است، اما تا زمانی‌که فقط در حد حرف است فایده‌ای ندارد. چرا با برداشتن قدم‌های کوچک به‌سمت سبک زندگی فعال‌تر و با تحرک بیشتر شروع نمی‌کنید؟ مجبور نیستید تمام زندگی‌تان را زیرورو کنید.

تردیدی وجود ندارد که زندگی با گذشته فرق کرده، اما به این معنی نیست که نمی‌توانیم سلامت و تندرستی‌مان را کنترل کنیم. تمام تکنولوژی‌هایی که ما را تا این حد به یکجا نشینی وادار می‌کنند هم حتی راه‌هایی برای فعال بودن به ما ارائه می‌دهند. ما اکنون موج گسترده‌ای از پادکست‌ها و ویدئوهای فیتنس، بازی‌های ویدئویی فیتنس و باشگاه‌های جورواجور ورزشی در اختیار داریم که متناسب با هر نیاز و بودجه‌ای می‌توانیم پیدا کنیم. اگر وقت بگذاریم و زحمت جستجو کردن را متحمل شویم، چیزهای زیادی برای همه ما وجود دارد.

مطالب مرتبط
پیام بگذارید