۱۲ علت عدم کاهش وزن

احتمالا ممکن است خود شما و یا اطرافیان نزدیک به شما بارها تلاش برای کم کردن و کاهش وزن داشته اید اما هر بار به نوعی ناموفق بوده اید و از ادامه تلاش منصرف شده اید .کم نشدن وزن ممکن است دلایل زیادی داشته باشد که در این مطلب به ۱۲ علت اصلی کم نکردن وزن می پردازیم با ما همراه باشید

1 – شما وعده‌های کوچک را در دفعات بسیار میخورید
ویرجین می‌گوید “ممکن است تصور کنید خوردن وعده‌های کوچک هر 2 تا 3 ساعت به شما کمک می‌کند که قند خون خود را پایدار سازید و شما را از پر خوری دور نگه می‌دارد”. اما این میتواند در حقیقت انسولین شما را بالا ببرد به طوری که شما به چربی ذخره خود دسترسی پیدا نکنید. اگر شما یک ترکیبی از پروتئین بدون چربی ، میوه‌های کم کربن و سبزیجات ، زغلات کامل و چربی‌های سالم را بخورید شما احساس پر بودن بیشتر و طولانی تر خواهید داشت و همچنین وزن کم می کنید.
2 – شما محرومیت از خواب دارید
بر طبق نظر سنجی گالوپ ، ۴۰ درصد از مردم هر شب کمتر از ۷ ساعت خواب دارند. بدون این زمان با ارزش برای خاموش شدن چشم، هورمون استرس و همچنین زقند خون و انسولین همگی افزایش می‌یابد که ممکن احساس گرسنگی را برای شما ایجاد کنند. به گفته جی جی ویرجین، یک متخصص مشهور در تغذیه و تناسب اندام ، خواب همچنین منجر به مقاومت انسولین میشود که چربی سازی را برای بدن شما ساده‌تر می کند.
3 – شما بیش از حد تمرین می‌کنید
الکایم می‌گوید ” تمرین بیش از حد می تواند نتیجه معکوس دهد. تمرین با فاصله بهترین کار برای کاهش وزن است و همچنین شما میتوانید در یک زمان کوتاهی کمتر تمرین کنید. مطمئن شوید که تمرین را 2 یا سه بار در هفته انجام دهید زیرا از نظر روانی و جسمی آسیب زننده است “.

4 – تمرین سخت را بهانه‌ای برای خوردن می کنید
یوری الکیم متخصص تغذیه و تناسب اندام و نویسنده “رژیم و انرژی در تمام روز” می گوید فقط به خاطر اینکه شما 700 کالری در ورزش سوزانده‌اید بدین معنا نیست که شما آزادید هر چه می خواهید بخورید. شما همچنین نمی توانید چیزی را با قصد سوزاندن آن در آینده بخورید ، چرا که ورزش زیاد منجر به بیش تمرینی و افزایش وزن می شود. در عوض، غذایی بخورید که به شما سوخت لازم برای ورزش را برساند و شامل یک میان وعده کوچک برای بازیابی باشد.
5 – شما استرس دارید
یک مطالعه اخیر نشان داد که زنان زمانی که تحت استرس هستند سالی 11 پوند چاق‌تر می‌شوند. استرس، کورتیزول را افزایش می‌دهد که باعث شکسته شدن عضلات و کاهش سرتوئین می‌شود بنابراین شما طلب غذای شیرین بیشتر می‌کنید چرا که کورتیزول اسید معده را کاهش می‌دهد و شما به طور موثر هضم نمی کنید بنابراین گرسنه‌تر می شوید.
6 – تیروئید شما مشکل دارد
عملکرد تیروئید برای سوخت و ساز مهم است و کارشناسان معتقدند مشکلات تیروئید یکی از مسائل بی علامت است که می تواند بر سر راه کاهش وزن قرار گیرد.
7 – شما چربی کافی نمی‌خورید
بدن شما نیاز به چربی دارد تا چربی بسوزاند اما نکته این است که نوع مناسب از چربی را برای خودن انتخاب کنید. چربی سالم مانند آنهایی که در ماهی ، آووکادو، روغن زیتون، روغن نارگیل، آجیل و دانه‌ها است بهترین نوع چربی هستند
8 – بدن شما سمی است
سموم محیطی همه جا هستند و می توانند عملکرد هورمون‌های شما را مختل کنند ، دمای بدن شما را پایین بیاورند و بدن شما را مجبور کنند که چربی نگه دارد. شما نمی‌توانید کاملا سم‌ها را حذف کنید ولی خوردن فیبر بسیار ، پروتئین ، سبزیجات سبز، حذف کردن و کاهش حضور در برابر آلودگی می تواند به سم‌زدایی بدنتان کم کند.
9 – شما دچار کمبود ویتامین دی هستید
ویتامین دی در واقع یک هورمون پیشرفته است که مسئول بسیاری از کارهای بدن است و بدون آن شما نمی‌توانید چربی بسوزانید. بنابراین از دکتر خود بخواهید که سطح ویتامین دی شما را چک کند و غذاهای غنی از ویتامین دی مانند ماهی آزاد ، ساردین و شیر گاو بخورید.
10 – شما مقادیر زیادی قند می خورید و حتی این را نمی دانید
ویرجین می‌گوید “آشکار است که خود قند تنها مشکل ما نیست”. قندهای موجود در ماست و غذاهای فراوری شده می تواند شما را در کاهش وزن با مشکل مواجه کند. فروکتوز بدترین است زیرا مستقیما به کبد می‌رود و در آنجا تولید چربی میکند. همچنین اشتهای شما را بالا می‌برد بنابراین شما بیشتر می‌خواهید و می‌خورید ولی هنوز گرسنه‌اید. بنابراین برچسب‌ها را بخوانید و قند مصرفی خود را کم کنید.
11 – شما خیلی دیر غذا می‌خورید
شما ممکن است یک عادت غذای سبک در زمان خواب داشته باشید ولی این می تواند مانع این شود که بدن شما در زمان ایده‌آل یعنی در شب چربی بسوزاند پس سعی کنید شام را در یک ساعت مناسب بخورید و سپس آشپزخانه را تعطیل کنید.
12 – شما با رژیم یویو بازی می‌کنید
شما سعی می‌کنید خوب باشید و به رژیم غذایی پایبند باشید اما این یک راه خوب برای حفظ کاهش وزن نیست

مطالب مرتبط
پیام بگذارید