موثرترین تمرینات ساق پا

همانطور که مستحضر هستید عضلات ساق پا یکی از ظریف کاری ها بدنسازی در بین بدنسازان محسوب شده و متاسفانه توجه زیادی به آن نمی شود ولی باید گفت که این عضلات علاوه بر زیبایی هر چه تمام تر عضلات پا باعث قدرت در حرکاتی همچون اسکوات و یا پرس پا و در ورزشکارانی همچون رشته های والیبال و بسکتبال ضروری است و در کلام آخر یک بدنساز خوب و موفق شخصی است که به تمام اندام و عضلات خود (ریز و درشت) توجه داشته باشد و آنها را به صورت هماهنگ پرورش دهد.

STANDING CALF RAISE  یا ساق پا ایستاده ؛

شکل متداول آن با دستگاه به شکل زیر است

Machine-Standing-Calve-Raise

 

بر روی دستگاه ساق پا ایستاده و پنجه ها را روی سکو قرار دهید.پاها را صاف نگه داشته و با انقباض ساق ها به طرف بالا بروید.در بخش پایین حرکت نیز باید ساق های خود را مورد کشش قرار دهید.

 

SEATED CALF RAISE یا ساق پا نشسته :

شکل متداول آن با دستگاه به شکل زیر است

seated_calf_raises

 

LEG PRESS CALF RAISE یا ساق پا با دستگاه پرس پا:

exlegpresscalfraisebottom exlegpresscalfraisetop

 

درون دستگاه پرس پا طوری قرار گیرید گه پنجه های شما به روی قسمت پایین صفحه ی دستگاه قرار داشته باشد و پاشنه های شما از صفحه بیرون باشند.در این حرکت بر عکس دو حرکت قبلی لازم است که اندکی پاهای خود را خمیده نگه دارید. برای اجرای این حرکت باید با بالا بردن پنجه ی پا عضله را منقبض کنید.در هنگام بالا بردن وزنه از ضربه زدن به وسیله ی ران ها خودداری کنید.

 

SPRINT WORK یا تمرین دو :

Running2

 

خود را در باشگاه بدنسازی زندانی و محدود نکنید به بیرون از باشگاه بیاید و با تمرین های طبیعی ساق های پای خود را بسازید دویدن علاوه بر تاثیر مستقیم بر ساق پا باعث افزایش متابولیسیم و چربی سوزی و همچنین عضله سازی و تقویت نیم تنه ی پایینی بدن می شود

موفق باشید probody.ir

مطالب مرتبط
پیام بگذارید