بیوگرافی فیل هیث

فیل هیث در تاریخ ۱۸ دسامبر ۱۹۷۹ و در مکانی بنام سیاتل متولد شد. فیل هیث با قد ۱۷۳ سانتیمتر جزو بدنسازانی با قد متوسط می باشد. وزن این قهرمان در دوره های حجم ۱۱۱ کیلو گرم ودر مسابقات وزن فیل هیث به ۹۷ کیلوگرم می رسد.
فیل هیث هرگز در رقابتهای آماتور شکست نخورده و چنان در مسابقات حاضر می شود و فیگور می گرفت که انگار چندین بار در مسابقات بزرگ شرکت کرده است. نقطه قوت فیل هیث عضلات فوق العاده شکم و پشت بازوی حیرت آورش و کمر باریک او می باشد که باعث می شود از بدنسازان دیگر یک سروگردن بالاتر باشد.

فیل در سال ۲۰۰۸ عنوان سوم مستر المپیاشد.فیل درآرنولدکلاسیک ۲۰۰۸ که بعدازدکستر جکسون نایب قهرمان شده بود آماده به نظر میرسید ونشان داد که تمجید هایی که از اومیشود بی دلیل نیست. وی توانست در مستر المپیا ۲۰۱۲ با اقتدار با پشت سرکار گذاشتن جی کاتلر و دکستر جکسون به مقام قهرمانی رسید.

مقام های به دست آمده فیل:
–    مقام نخست رقابت های حرفه ای کلورادو درسال ۲۰۰۶
–    مقام نخست رقابت حرفه ای نیویورک
–    نفر اول سنگین وزن و قهرمان مجموع رقابت آمریکا در سال ۲۰۰۶
–    مقام اول سنگین وزن وقهرمان رقابتهای ملی
–    مقام اول در مستر المپیا ۲۰۱۲

بیوگرافی فیل هیث
▪ تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۷۹
▪ محل تولد: سیاتل
▪ محل اقامت فعلی: دنور
▪ قد: ۱۷۳ سانتی‌متر
▪ وزن: ۹۷ کیلوگرم در روز رقابت،۱۱۱ کیلوگرم خارج از زمان رقابت

برگردیم به ماه می ۲۰۰۶ – شهر دنور – رقایت حرفه‌ای کلورادو، پدر و مادر فیل برای اولین بار میان تماشاچیان هستند تا شاهد نخستین رقابت او و سیل خبرنگاران رسانه‌ها باشند که دور فیل حلقه زده‌اند. صحبت کردن در مورد ستارگانی که در یک سطح قرار دارند راحت است ولی در واقع میان تازه واردهای IFBB کمتر کسی می‌تواند در اولین حضورش توجه داوران را جلب کند، و باز هم افراد کمتری آنقدر نقاط قوت دارند که بتوانند در اولین حضور حرفه‌ای میان ۱۰ مرد برتر قرار گیرند. ولی شاید فیل، کسی که هرگز در رقابتی در سطح آماتور شکست نخورده، آمادگی کافی برای جای گرفتن میان رده‌بندی بدنسازان معمول را نداشت. در اصل مثل اینکه این پسر جوان حتی نمی‌داند که چطور باید شکست خورد.
با وجود حضور بدنسازان با تجربه و پیشرفته‌ای چون دارم چارلز و تروی آلوز در صف رقیبان، فیل با آرامش کامل به اجراء فیگور پرداخت و چنان برنامه فیگورگیری خود را اجراء کرد، مثل اینکه در مسابقات بسیاری حضور داشته. طبق معمول او بهترین ترکیب کلی بدن را روی صحنه داشت.
عضلاتی با خطوط عمیق و برآمدگی‌هائی حجیم، کمری باریک، عضلات شکم فوق‌العاده و پشت‌بازوئی حیرت‌آور. تنها تفاوت این بود که او این بار ۲۵۰۰۰ دلار به همراه مقام اولی به‌دست آورد.
● این پیروزی اتفاقی نبود

هفت روز بعد از آن فیل موفق شد دومین پیروزی متوالی بر دارم چارلز را در رقابت حرفه‌ای نیویورک به‌دست آورد و ثابت کند که اولین پیروزی‌اش در سطح حرفه‌ای شانسی نبوده. پس از آن، دنیای بدنسازی به‌سوی او، سابقه‌ای به‌عنوان ستاره بسکتبال در دوران کالج و پیش‌بینی جایگاهش در رقابت آتی یعنی مسترالمپیا، جلب شد. برخی می‌گفتند بدن او آنقدر پیشرفته است که بتواند رونی و کانلر را در کسب قهرمانی تهدید کند. دیگران تنها ابراز امیدواری می‌کردند که او بتواند هیجان جدیدی در مسترالمپیا ایجاد کند و شروع کردند به حمایت و پشتیبانی از او.
ولی هیث که در ماه دسامبر ۲۷ ساله شد، تصمیم گرفت از المپیا ۲۰۰۶ صرف‌نظر کند، با این عقیده که حرفه و بدن او دو چیزی است که قصد ندارد روی آنها ریسک کند. اعلام این خبر باعث ناامیدی هواداران و کنایه و ریشخند شمنان شد. ولی اینها در تصمیم پدیده تازه‌کار تغییری ایجاد نکرد.
”من فکر می‌کنم که می‌توانستم در المپیا شرکت کنم و بین سه رتبه برتر رقابت قرار گیرم. این خیلی خوب بود ولی در آن صورت وقت کافی نداشتم تا بتوانم برای آرنولد کلاسیک ۲۰۰۷ آماده شوم. در حالی‌که می‌خواهم پیروز آن رقابت باشم. تمام چیزی که می‌خواهم این است که در بهترین شرایط بدنی در رقابت‌ها حاضر شوم تا بتوانم بهترین نتیجه را بگیرم“.
خستگی ناشی از حضور در دو رقابت پی‌درپی باعث شد تا فیل نیاز به استراحت داشته باشد. فشار لازم برای آماده شدن برای رقابتی دیگر و در اصل سنگین‌ترین رقابت دنیای بدنسازی به‌نظر نمی‌آمد که به چند دلیل لذت چندانی داشته باشد.
”پس از آن دو رقابت ذکر کردم و به این نتیجه رسیدم که برای انجام رقابتی دیگر آمادگی ندارم. بنابراین تصمیم گرفتم رژیم را بشکنم کمی چاق شوم و از زندگی لذت ببرم. و بعد دوباره کات کنم؟ فکر می‌کنم آمادگی این را ندارم که به رژیم ادامه دهم و باز هم با بدن بهتری ظاهر شود. چرا نباید در شرایطی در آنجا حضور یابم که بدانم احتمال بالائی برای پیروزی‌ام وجود دارد؟ در ضمن نگران این هستم که رقابت‌های متوالی مانع پیشرفت بدنم شود. من تنها ۲۶ سال دارم. اگر ۳۵ سال داشت بدون شک در رقابت مسترالمپیا ۲۰۰۶ حاضر می‌شدم ولی خوشبختانه وقت زیادی دارم.

مطالب مرتبط
پیام بگذارید