توصیه های تعادل وزن در ماه رمضان

روزه گرفتن در ماه رمضان، می‌تواند باعث افزایش وزن در بعضی افراد شود، و اگر شما جزو آن دسته هستید، متعادل کردن غذای مصرفی‌تان در وعده‌های افطار، می‌تواند به کنترل وزن شما کمک کند. مصرف غذای کمتر، به نوبه‌ی خود مصرف کالری را کاهش خواهد داد و به شما امکان می‌دهد در طول این ماه مبارک، وزنتان را حفظ یا کم کنید.

*خوردن مداوم، بخصوص بین افطار و سحر، که گاهی اوقات با وا رفتگی به دلیل احساس پری همراه می‌شود.
*عدم فعالیت و بی حالی بعد از افطار
*مصرف سهم‌های غذایی بزرگ، و بیشتر از حد معمول
*خوردن غذاهای سرخ شده، پر چرب و پرکالری در مقادیر زیاد، بویژه در افطار
*دسترسی آسان و وسوسه کننده به انواع و اقسام مواد غذایی در مهمانی‌ّها

1️⃣از پر خوری اجتناب کنید، یک افطار سبک بخورید که شامل سهم‌های غذایی مناسب باشد.

2️⃣برای جلوگیری از سوء ‌هاضمه، غذا را به آرامی بجوید.

3️⃣اول، سوپ و سالادتان را بخورید، چون آنها کم کالری هستند و شما را سیر می‌کنند.

4️⃣در طول ساعاتی که روزه نیستید، حداقل ۸ لیوان آب بنوشید.

5️⃣بجای استفاده از آبمیوه‌های صنعتی که ممکن است حاوی مقادیر بالایی از قند باشند، میوه‌ها و آب میوه‌های تازه بدون قند افزوده را مصرف کنید.

6️⃣فراورده‌های لبنی کم چرب و گوشت‌های بدون چربی را انتخاب کنید.

7️⃣هر از گاهی بجای زولبیا و بامیه، سالاد میوه بخورید، چه عیب دارد؟

8️⃣بمنظور سوزاندن کالری اضافه، هر روز حداقل نیم تا یک ساعت پیاده روی کنید.

✅نقش اشپزي سالم

?در هنگام آشپزی، هر زمان که ممکن است با اجتناب از مصرف روغن زیاد، غذاهای مورد علاقه‌تان در ماه رمضان را سالم‌تر کنید. در عوض با طبخ غذایتان با کمی روغن نباتی، پختن، کباب کردن، بخارپز کردن، یا بریان کردن، مقدار چربی در وعده‌های غذایی‌تان را کاهش دهید.

?به خاطر داشته باشید که کاهش چربی در آشپزی، لزوما به معنای کاهش عطر و طعم غذایتان نیست. شما می‌توانید با استفاده از سبزیجات تازه، گیاهان تازه و انواع ادویه‌ها، که بدون اضافه کردن کالری آنچنان به غذایتان طعم می‌دهند، طعم و بو و حتی رنگ غذاهایتان را بهتر کنید.

و حالا با نکات بسیار زیادی که به شما کمک می‌کنند آنچه می‌خورید را کنترل کرده و در مقابل وسوسه پرخوری مقاومت کنید، شما می‌توانید مطمئن شوید که این ماه مبارک، برایتان شاد، سالم و پربرکت خواهد بود.

?علاوه بر این، خوردن بصورت متعادل، به آرامی و معقولانه، یک راه عالی برای جلوگیری از سست شدن، فعال ماندن و وقت گذراندن با خانواده و دوستانتان می‌باشد. یک وعده غذایی سالم به شما اطمینان خواهد داد که رمضانتان را پر از خاطرات دوست داشتنی، چه خرید کردن باشد، چه دیدار عزیزانتان، و چه تماشای تلویزیون، و یک ظاهر بهتر برای خودتان است.

مطالب مرتبط
پیام بگذارید