دستور العمل price يعني چه؟

0 548

اين كلمه، حروف اول وظايف اوليه ‏ای است كه بايستی در هنگام آسيبهای حاد انجام گيرد:

1_حرف Pاول كلمه Protectionبه معني حفاظت است يعني ورزشكار و مخصوصا عضو آسيب ديده به نوعي حفاظت و مراقبت شود كه مجددا آسيب نبيند و در معرض کانال فیت فیت آسيب بيشتر نباشد. ورزشكار از ميدان مسابقه خارج شود و اقدامات حفاظتي آغاز شود.

2_حرف اول كلمه Restبه معني استراحت دادن به عضو آسيب ديده و عدم استفاده از آن است. هرگونه استفاده از عضو آسيب ديده باعث آسيب بيشتر، تاخير در بهبودي و ازدياد درد و خونريزي مي‏شود. استراحت و بي حركتي عضو ممكن است با استفاده از آتل يا گچ صورت بگيرد.

3_ حرف Iاول كلمه ICEاست يعني از يخ و سرمادرماني استفاده شود. استفاده از يخ، باعث انقباض مويرگها و قطع خونريزي مي‏شود، بدين ترتيب مقدار خون تجمع يافته در اطراف محل آسيب، كمتر شده، زمان درمان و بهبودي كمتر مي‏شود. از قرار دادن يخ به طور مستقيم روي پوست پرهيز كنيد چرا كه ممكن است باعث حساسيت و يا آسيب مستقيم شود، پس از 20تا 30دقيقه، كمپرس يخ 10تا 15دقيقه برداشته شود تا پوست دوباره گرم شود و گردش خون برقرار شود. استفاده از يخ در 48ساعت اوليه آسيب، بسيار با اهميت است.

4_حرف اول كلمه Compressionبه معني اعمال فشار است، اعمال فشار، خونريزي را كم و متوقف و سبب محدوديت تجمع خون در محل آسيب مي‏شود به اين ترتيب تورم كم مي‏شود.

5_حرف اول كلمه Elevationاست به اين معني كه عضو آسيب ديده بالا نگهداشته شود تا خون كمتري به آن برسد و خونريزي و تورم و درد كمتر.
شود.

دریافت برنامه های بدنسازی اختصاصی بدنسازی به همراه مطالب آموزشی در کانال تلگرام ما

ورود به کانال تلگرام

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت ثبت خواهد شد

سوال امنیتی *