بدون کفش روی تردمیل نروید + نکات استفاده

خیلی ها تردمیل دارند، ولی نمی دانند چطور باید از این دستگاه استفاده کنند. برای همین مدتی پس از استفاده از آن با مشکلات و عوارض متعددی روبه رو می شوند و تردمیل را عامل اصلی این همه مشکل و دردسر می دانند. در حالی که متخصصان می گویند هنگام استفاده از تردمیل هم باید نکاتی را در نظر داشت و اصولی را رعایت کرد.

وقتی می خواهید از تردمیل استفاده کنید حتما باید نکات مربوط به درست دویدن و پیاده روی را در نظر داشته باشید و به آنها عمل کنید.

به عنوان مثال برخی افراد بدون پوشیدن کفش روی تردمیل می روند و مشغول دویدن می شوند، در حالی که این کار بسیار اشتباه است و می تواند موجب بروز صدمات و آسیب های جدی به فرد شود. بنابراین هنگام استفاده از تردمیل باید حتما از کفش ورزشی مناسب استفاده کرد.

اگر می خواهید از شیب دستگاه استفاده کنید، ابتدا باید مطمئن شوید راه رفتن روی سطح شیب دار مشکلی برای سلامت شما ایجاد نمی کند. سرعت دستگاه نیز باید طوری تنظیم شود که به کمک آن به شدت مناسب ضربان قلب رسید و نه بیش از آن.

در صورتی که فرد بیماری خاصی داشته باشد یا در روزهای اول پس از استفاده از دستگاه با شرایط خاصی روبه رو شود، حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کرد. فردی که از سلامت جسمانی کامل برخوردار است بهتر است که در طول روز نیم ساعت و با شیب صفر درجه از تردمیل استفاده کند و ابتدا حتما یک پیاده روی آرام با سرعت پایین جهت گرم کردن بدن بروی این دستگاه داشته باشد.

?تردمیل ظرفیت و گنجایش وزنی خاص خود را دارد، بنابراین وزن فرد استفاده کننده از این وسیله ورزشی باید به اندازه ظرفیت تردمیل باشد.

مطالب مرتبط
پیام بگذارید