بیوگرافی آرنولد شوراتزنگر

آرنولد شوارتزنگر در 30 ژولاي 1947 در حومه شهر گراتز اتريش در خانواده اي كم درآمد به دنيا آمد و از سن 15 سالگي شروع به تمرينات بدنسازي كرد

اولين قهرماني وي زماني بود كه او 18 سال سن داشت و مجبور شد براي دادن مسابقه از سربازي فرار كند و به اشتوتگارت آلمان برود تا در مسابقات جوانان اروپا شركت كند . او در آنجا خوش درخشيد و موفق شد براي اولين بار در تاريخ ، تمام امتيازات يك مسابقه پرورش اندام را كسب كند . پس از بازگشت به سربازي مدتي را پشت ميله هاي زندان به دليل فرار از سربازي گذراند و بعد از پايان دوران سربازي و شركت در چند مسابقه معتبر و فتح آنها آوازه او در سراسر جهان پيچيد . در سال 1968 جو ويدر پدر پرورش اندام جهان از او دعوت كرد تا در آمريكا اقامت كند و زير نظر او تمرين كند .
آرنولد در سال 1969 در اولين مسابقه حرفه اي خود شركت كرد و اولين و آخرين شكست ورزشي خود را در مسابقات حرفه اي مسترالمپيا از سر جو اليوا خورد ، ولي سال بعد در همين مسابقه شركت كرد و به مقام اولي دست يافت . شايد لقب گرفتن او به عنوان افسانه پرورش اندام جهان به دليل همين شكست ناپذير بودنش باشد . چون آرنولد در هر مسابقه اي كه شركت مي كرد و به مقامي به غير از اولي دست مي يافت سال بعد فاتح آن مسابقه بود . در هر صورت آرنولد پس از شكست از سر جو اليوا در مسابقات متعددي شركت كرد ولي ديگر شكست نخورد و توانست عناوين زير را به دست آورد :
1964 : قهرمان جوانان اروپا – نفر سوم مسابقات بزرگسالان اتريش
1965 : قهرمان اروپا – قهرمان بزرگسالان اتريش
1966 : قهرمان بزرگسالان اروپا و نفر دوم مسابقات آماتوري NABBA
1967 : قهرمان مسابقات NABBA
1968 : قهرمان مسابقات حرفه اي NABBA – قهرمان مسابقات بين المللي جهان و قهرمان مسابقات آقاي دنيا
1969 : قهرمان مسابقات آقاي دنيا – نفر دوم مسابقات مسترالمپيا – قهرمان مسابقات NABBA – قهرمان آماتورهاي جهان
1970 : قهرمان مسابقات حرفه اي جهان – قهرمان مسابقات مسترالمپيا – قهرمان مسابقات حرفه اي NABBA
1971 : قهرمان مسابقات مسترالمپيا تا سال 1975
1980 : قهرمان مسابقات مسترالمپيا
و شايد ديگر دليل لقب گرفتن وي به عنوان افسانه پرورش اندام جهان اين باشد كه آرنولد تنها پرورش اندام حرفه اي كار است كه 5 سال در هيچ مسابقه اي شركت نكرده و بعد از 5 سال در اولين مسابقه اش كه بزرگترين رويداد پرورش اندام هم هست ( مسترالمپيا ) شركت مي كند و به مقام اولي دست مي يابد . علت ديگر اين لقب گرفتن داشتن اندام حجيم ولي زيباست . آرنولد با داشتن 55 سانتي متر دور بازو ، 144 سانتي متر دور سينه ، 72 سانتي متر دور ران ها و ساق 50 سانتي متري در كنار قد بلند 187 سانتي متر و وزن مناسب 106 كيلوگرم يكي از مناسب ترين ورزشكاران اين رشته است .
البته همگان مي دانند كه آرنولد داراي بدني ، عضلاني بوده تا آنجا كه در ساخت موجود 72 K آرنولد تنها بدنسازي بود كه دو قسمت بدنش ( عضلات دو سر سينه ) انتخاب شد .
اما آرنولد در كنار القاب زيباي افسانه پرورش اندام جهان ، درخت بلوط و غيره ، لقب عروسك خيمه شب بازي را هم به علت اجراي تبليغات براي به دست آوردن پول دارد . البته اين كار خيلي با رشته تحصيلي آرنولد تعارض ندارد . چون او فارغ التحصيل دانشگاه ويسكانس در رشته تجارت و اقتصاد است . اما اين لقب از محبوبيت اين غول بزرگ نكاسته ، به طوري كه نظرسنجي محبوب ترين بدنساز قرن از سوي مجله معتبر فلكس ، آرنولد با به دست آوردن 40 % آرا بهترين بدنساز قرن شد و بالاتر از دوريان يتس با 17 % آرا قرار گرفت و محبوبيت اين غول بزرگ به قدري است كه از سال 1989 مسابقاتي تحت عنوان آرنولد كلاسيك به طور منظم هر ساله برگزار مي شود . اما بزرگ ترين دليل شهرت افسانه پرورش اندام جهان بازي در فيلم هاي ترميناتور 1 ، 2 ، كماندو ، پايان روز و غارتگر است . او كه بازيگري را از دهه هفتاد با فيلم هركول در نيويورك آغاز كرد تنها دليل موفقيتش در اين فيلم داشتن اندام حجيم بود كه يك چيز جديد در عرصه سينما بود . آرنولد در آن فيلم به علت نداشتن تجربه كافي نتوانست بازي خوبي را از خود نمايش دهد . بد نيست بدانيد در آن فيلم ، صداي او حذف شد چرا كه او به علت داشتن لهجه شديد آلماني صداي مناسبي براي فيلم نداشت . اما آرنولد با سعي و تلاش توانست در فيلم هاي متعددي بازي كند و آثار زير را از خود به جا بگذارد:
1970 : هركول در نيويورك
1973 : خداحافظي طولاني
1976 : گرسنه ماندن
1977 : پامينگ آيرون
1979 : شكار كركس و ياغي
1980 : داستان جين مانسفيلد ( تلويزيوني )
1982 : كونان بربر
1983 : كارناوال در ريو ( تلويزيوني )
1984 : كونان ويرانگر – ترميناتور 1
1985 : سونياي سرخ – كماندو
1986 : معامله ناشيانه
1987 : غارتگر – مرد فراري
1988 : گرماي سرخ – دو قلوها
1990 : پليس كودكستان – يادآوري مطلق
1992 : ترميناتور 2 – روز قضاوت
1993 : ديو – آخرين قهرمان اكشن – آخرين پارتي
1994 : دروغ هاي حقيقي – جونيور – قرن سينما – جزيره برتا
1996 : پاك كننده – جيرينگ جيرينگ از همه جا
1997 : بتمن و رابين
1999 : پايان روز
2000 : روز ششم
2001 : خسارت دو جانبه
2003 : ترميناتور 3
2004 : هشتاد روز دور دنیا
البته آرنولد پس از بازي در هركول در نيويورك تجربه هاي بسياري كسب كرد ، به قدري كه چند سال بود براي بازي در گرسنه ماندن نامزد دريافت كره طلايي شد . اما كلكسيون افتخارات او به مدال هاي مسابقات پرورش اندام و جوايزش به خاطر بازيگريش محدود نمي شود و او تا به حال جوايز زيادي براي بودن الگوي مناسب براي نوجوانان و كودكان و كارهاي خيرخواهانه اش گرفته است . اين غول حجيم قلب لطيفي دارد و با اين كه يكي از گران ترين بازيگران هاليوود است ، براي بازي در فيلم ترميناتور 3 پولي بالغ بر 30 ميليون دلار گرفته است همواره در كارهاي خير شركت مي كند و تا به حال چندين برنامه به نفع كودكان بي سرپرست اجرا كرده است . او تا كنون چندين مؤسسه خيريه تاسيس كرده و از آنها حمايت مي كند و داراي حس انسان دوستانه اي است كه شايد دليل آن ريشه در كودكي آرنولد زماني كه با فقر دست و پنجه نرم مي كرده ، داشته باشد . به هر تقدير ديگر رابطه وي در عرصه سينما و ورزش به پايان رسيده و او شانس خود را در سياست مورد امتحان قرار داد .
آنچه از مطالعه زندگي اين غول مهربان كه بسيار خانواده دوست و عاشق همسر و فرزندش و كودكان است مي توان برداشت كرد اين است كه با صبر و استقامت و تلاش و كوشش بسيار مي توان به اهداف خود رسيد، هر چند كه اين اهداف بزرگ و دور باشند ، كاري كه آرنولد شوارتزنگر كرد .
او كه در كودكي زندگي فقيرانه اي داشت حال يك ميليونر است و توانسته هفت بار قهرمان مسترالمپيا شود و سال ها ستاره سينماي اكشن بوده و حالا مي خواهد يك سياستمدار موفق شود .

موفق باشید پروبادی

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
دیدگاه شما بعد از تایید مدیریت ثبت خواهد شد

اینستاگرام

اینستاگرام پروبادی را با بیش از ۲۴۰ هزار فالوور و بهترین آموزش های تصویری و برنامه های رایگان فالو کنید

مشاهده و فالو

 

WhatsApp مشاوره و دریافت برنامه